Windows 10’a APK Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

APK yükleme işlemi bazı kişiler için zorlayıcı bir durum olabiliyor. Windows 10’a APK nasıl yüklenir öğrenmek isteyenler için yazımızı hazırladık.

Windows 10’a APK nasıl yüklenir? Sorusu birçok kullanıcı tarafından yanıtı merak edilen bir sorudur. Öncelikle Windows 10’a APK’yi yükleyebilmek için APK’nin ne olduğunu ve ne için kullanıldığı bilinmesi gerekmektedir. APK açılımı Android Package yani Android Paketi anlamına gelmektedir. Android günümüzde telefonların çoğunda kullanılan bir işletim sistemidir. Windows da Android gibi bir işletim sistemidir ancak bilgisayarlarda kullanılmaktadır.

Android işletim sisteminde kullanılmaya programlanmış bir uygulama ya da oyunu Windows 10 üzerinde çalıştırabilmek için bazı aracı programlara ihtiyaç duyulmaktadır. APK’ler Android için uyarlanmış ve düzenlenmiş uygulamalar olduğu için normal şartlarda bu APK’leri Windows 10’da yani bir bilgisayar üzerinde açmaya çalışmak bu işlemin başarısızlıkla sonuçlanmasına sebep olmaktadır. Windows 10 üzerinde APK çalıştırmak için gerekli aracı programlar bu işlem için size yardımcı olacaktır.

Windows 10 APK Yükleme İşlemi

Windows 10 APK yükleme işlemi için internet üzerinde bulduğunuz bir APK’yi bilgisayarınıza indirmek yeterli olacaktır fakat bu APK’yi çalıştırabilmek ve kullanabilmek için bazı programlara ihtiyacımız vardır. Bu programlardan en çok kullanılanları BlueStack, Nexon Player ve ARC Welder’dır. Bu programlar Windows 10’da APK kullanabilmek için gerekli programlardır. Bu programların amacı android işletim sistemli telefonunuzda ve tabletinizde kullandığınız uygulamaları, oyunları Windows 10 üzerinde çalıştırabilmenizi sağlamaktadır.

Windows 10’da APK çalıştırabilmek için aracı programları indirdikten ve bilgisayarınıza kurduktan sonra çalıştırmak istediğiniz APK’yi bulmanız ve indirmeniz de gerekmektedir. Hali hazırda çalıştırmak istediğiniz bir APK var ise bu programlardan birini açarak kullanmak istediğiniz APK’yi bulmanız ve çalıştırmak için seçmeniz gerekmektedir. BlueStack ve Nexon Player arayüzü herkesin kullanımına uygun halde hazırlanmış programlardır fakat bazılarımız için kafa karıştırıcı olabilir. Genel olarak programların üst kısmında bulunan artı işaretine ya da çalıştır butonu bulunmaktadır. Bastıktan sonra kullanmak istediğiniz APK’yı dosyalarınız arasında bulmanız gerekmektedir. Bulduktan sonra tamam diyerek Windows 10’da APK kullanımınızı sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir