Yaşamınızı Olumlu Yönde Değiştirecek 5 Adım

Ünlü bir sözde “ Hiçbir şey yolunda gitmedi ama kimse de beni yolumdan vazgeçiremedi” der ama bazen kendi iyiliğiniz için ufak değişimler yapmak hatta bazen radikal kararlar almak gerekebilir.

Unutmayın değişmeyen tek şey değişim ve bunları uyguladığınızda belki de tramvalar yanınıza yaklaşmayacak.

O zaman hadi başlayalım hayatımızda neleri değiştirebiliriz?

sigara
sigara
  • Kötümser İnsanlar: Bazı insanlar adeta mutsuzluktan beslenir. Onlara göre harika bir hava bile mutsuzluk nedeni olabilir ki bu insanlar hemen her yerde karşınıza çıkabilir. Eğer birinci derece yakınınız ve yaşamınızdan tamamen uzak tutamıyor iseniz o zaman aradaki mesafeyi ayarlamanız sizin için faydalı olacaktır. İlişkilerinizi minimuma indirgeyebilirsiniz.
  • Sigara: Asla bırakamam diye düşünmeyin insan an gelir her şeyi bırakabilir. Sigaranın birçok olumsuz etkisi olduğunu da unutmayın ve buna istinaden sigara alışkanlığınızı ama olabildiğine hızlı, ama adım adım terk edin.
beslenme alışkanlığı
beslenme alışkanlığı
  • Zaaflarınız: Hangimizin zaafı yok ki? Ama siz bunlara yenilmeyin ama bir yerden bu zaaflarınızdan kurtulmaya çalışın. Gerekir ise destek alın.
  • Korkularınız: Sokakta bir köpek gördüğünüzde tir tir titriyor olabilirsiniz ama insanlar öyle şeyleri aşmış ki korkularınız da üzerine giderek pek ala aşabilirsiniz.
  • Yemek Alışkanlıklarınız: Belki de en büyük değişimi burada yapmanız gerekebilir. Sağlıklı bir yaşam için beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemenizin zamanı gelmiş olabilir. Izgara, fırın, buhar teknikleri ile pişen yemekleri tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir