Yaşlara Uygun Oyuncak Modelleri

Çocuk gelişim uzmanları özellikle çocuğun hayal dünyasını geliştirici oyuncakları ailelerin almasını teşvik eder. Yaşa uygun oyuncak modelleri ile çocuğun hayal dünyasına yön verir ve el becerileri kazandırırsınız.

Oyuncak Seçimi
Oyuncak Seçimi

İnternet çağında şu an tüm çocuklar saatlerce kendini bilgisayar oyunlarında geçirdikleri için tek bir alana yönleniyorlar. Oyuncak çeşitleri bu sebeple çocuklar için farklı öneme sahip.

Hangi Yaş Aralıklarında Nasıl Oyuncaklar Alınır?

Çocuk Oyuncağı
Çocuk Oyuncağı

0 ile 3 yaş aralığında olan çocuklara özellikle yumuşak dokulu ve görsel eğiticiliği oyuncakların verilmesi uygun olur. Sivri uçlu oyuncaklar ise onlar için tehlikeli. Yaşları arttıkça el becerilerine yönlenen çocukların oyuncak modelleri değişir.

Keskin çıkıntıları olan oyuncaklardan da uzak durmalısınız. Yutacakları küçüklükte oyuncakları da almamaya özen göstermelisiniz. Kaliteli ve kanserojen içermeyen oyuncak modelleri çocukların sağlıkları için de önemli.

Bebeklere Oyuncaklar
Bebeklere Oyuncaklar

Yaşları ilerledikçe şekillerle kendilerine yeni bir hayal dünyası arayan çocuklara özellikle el becerilerine sahip oyuncaklar almanızda yarar var. Gürültülü oyuncak modelleri küçük çocukların hassas kulaklarına zarar verebilir. Doğru oyuncak modeli seçimi önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir