Yazlık Ev Dekorasyonu için Fikirler

Yazlık evleri sadece dönemsel olarak düşünmemeli ve dekorasyonuna özen göstermelisiniz. Denizin, kumun ve güneşin keyfini çıkarırken evinizde de huzur bulmalısınız. Yazlık evlerde huzur için yeşil rengi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Koltuk, perde ya da duvarlarınızı yeşilin tonlarıyla renklendirin. Ev aksesuarlarınızı ise canlı renklerden seçin. Turuncu, mavi ya da kırmızı renkler, yazlık evleri daha hareketli gösterir.

yazlık ev
yazlık ev

Yazlık Evler için Muhteşem Dekorasyon Fikirleri

Yazlık evlerde bolca saksı çiçekleri kullanın. Salon, mutfak ve banyolarda da kullanabilirsiniz. Bitki desenleri ile duvarlarınızı da süsleyebilirsiniz. Duvarlarınız daha canlı ve pozitif görünüme kavuşur. Evinizin içini değil dış duvarlarınıza da desenler yaptırabilirsiniz. Yazlık eviniz bahçeli ise aydınlatmasına da önem vermelisiniz. Büyük aydınlatmalar ya da otantik abajurlar yazlık evler için çok kullanışlıdır.

yazlık ev dekoru
yazlık ev dekoru

Yaz ayında özellikle dekorasyon için steril yüzeyler kullanmalısınız. Mermerlerin yanı sıra metro seramiklerle banyo ve mutfak duvarlarınıza konforu getirebilirsiniz. Yazlık mutfaklar özellikle açık renklerden olduğu zaman mutfağı daha aydınlık ve ferah gösterir. Bahçede ise renkli çiçekleri ve bambu masaları kullanırsanız geceleri de rahat edersiniz. Kanepe seviyorsanız, renkli yastıklarla kanepeleri canlandırın. Hasır halı ya da desenli küçük halılarla bahçenizde değişik bir alan da yaratabilirsiniz. Küçük aksesuarlar ise yazlık evlerin olmazsa olmazları. Küçük renkli çiniler ile duvarlarınız harike görünür. Yazlık evinizde olabildiğince renkli mobilyalar kullanırsanız, eviniz daha ferah hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir