Yeni Trend: Ofiste Göz Yogası

Özellikle bilgisayar başında çok duran ve ofis ortamında çalışan kişilerin gözleri yorulur ve kızarmaya, görüntüler bulanıklaşmaya başlar. İşte bu yazımızda bu tarz şikayetleri olanlar için birkaç göz egzersizinden bahsetmek istedik.

Göz Yogası
Göz Yogası

 Gözleri Dinlendiren Hareketler

İşe küçük bir mola verin ve gözlerinizi dinlendirmek için sayacağımız birkaç hareketi uygulayın. İşe ilk olarak dik durarak ve derin nefes alarak başlamalısınız. Nefes esnasında ilk  yukarı doğru ardından aşağı doğru bakın ve bunu bir kere daha tekrarlayın. Buna ek olarak gözler ile bir daire çizin ve bunu saat yönünde ve tersine uygulayın.

Daha farklı bir göz egzersizi de çoğunlukla miyop hastası kişiler için daha etkin olan bir harekettir. Aynı zamanda göz kaslarınızı da güçlendirebilen bu hareket önce merkeze, sonra sağ üst köşeye, ardından sağ alt köşeye ve bir de sol üst ve sol alt köşeye bakılarak yapılan bir egzersizdir. İsterseniz bunu birkaç defa tekrarlayarak yapabilirsiniz. Bundan sonra ellerimizi ısıtıp gözlerimizi avucumuzla kapatalım.

Göz Dinlendirme
Göz Dinlendirme

Gözlerinizi dinlendirmenin diğer yolu da sağ baş parmağınızı önünüze getirerek önce ona bakıp daha sonra karşı merkeze bakmak. Sizde bu egzersiz çeşitlerinden birini uygulayıp işinize dinlenmiş gözlerle devam edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir