Televizyon Bağımlılığı

Televizyon, icadından sonra büyük ilgi toplamış ve kısa sürede tüm dünyada kullanılır hale gelmiştir. Televizyonla beraber farklı yayın kuruluşları ve programlar oluşturulmuş, birçok insana farklı iş imkanları sağlanmıştır. Günlük hayatından sıkıntılarından ve streslerinden  uzaklaşmak isteyen insanlar, akşamları televizyon izler.

haber türk
habertürk

Birçok sevilen dizi ve programlarla beraber insanları hayatlarından bir süre uzaklaştıran televizyon, aynı zamanda aileyi toplayan bir unsur olarak nitelendirilir. Çünkü sevilen bir dizi veya program için bir odada toplanan aile bireyleri, güzel vakit geçirebilirler. Her ne kadar teknolojinin iletişim kopukluğuna neden olduğu söylense de, bilinçli kullanım ve orantı ile durum insanların lehine çevrilebilir.

Yayın Akışı İle Neler Değişiyor?

İnsanlar, iş hayatından ve sosyal hayatından vakit bulamadıkları için düzenli olarak televizyon izlemezler. Bu nedenle hangi programın, dizinin veya filmin hangi saatte başladığıyla ilgili bilgi sahibi değildirler. Bu nedenle televizyon kanallarının internet sitesinde yayın akışını gösteren listeler mevcuttur. Böylece insanlar istedikleri programları veya dizileri kaçırmadan izleyebilirler. Örneğin; Haber Türk Kanalı için habertürk yayın akışını takip ederek sevdiğiniz yayınları kaçırmadan izleyebilirsiniz. Yayın akışı listeleri ve düzenleri sayesinde insanlar, televizyon karşısında bilinçli vakit geçirmiş olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir