Moda Haftaları

Moda dünyasının en önemli günleri dünyanın ünlü şehirlerinde düzenlenen moda haftaları. New York, Londra ve tabii ki Paris’de moda haftaları her yıl düzenleniyor ve çok ilgi çekiyor. Bu etkinliklerin içinde Milano Moda Haftasının yeri başka.

milano moda haftası
milano moda haftası

Dünyaca ünlü bütün markaların boy gösterdiği Milano’da şimdiden 2016 yazının kreasyonları podyumlarda tanıtılmış. Bu yıl İtalyan şehirlerinin konu edildiği elbiseler özellikle dikkat çekmiş. Vatikan’ın dini motifleri, Venedik’in romantizmi ve diğer İtalyan şehirlerinin bol çiçekli havası tasarımlara taşınmış.

Podyumdan Canlı Yayın

Bu defilelerde mankenler ellerinde telefonlarla sunum yapmışlar. Kendi pozlarını kendileri çekip hemen markaların sitelerine göndermişler. Bir çeşit anında yayın yapılmış yani. Böylece interaktif defile kavramı oluşmuş. Bu arada elbiseleri merak edenler anında yorumlarda bulunmuşlar ve anında satışlar yapılmış. Zaten Milano İtalyan’ın en zengin şehri ve finans merkezi olarak biliniyor.

moda haftası
moda haftası

Yeni İtalya’nın merkezi olarak tanınan şehir moda konusunda söz sahibi olmayı kimseye bırakmıyor. En lüks markaların olduğu dükkanlarda alışveriş hiç bitmiyor. Bol renkli ve saçaklı mini elbiseler, çiçek desenli ve yeni trende uygun olarak pijamayı andıran takımlar, siyahın cazibesini taşıyan büstiyer ve yüksel belli pantolon ile yapılmış kombinler, çizgili ve kısa bluzların altında eğlenceli desenlerle süslenmiş balık etekler podyumlardan dükkanlara taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir