Yeni Sezonda Yeni Bir Osmanlı Dizisi: Kösem Sultan

Osmanlı tarihi ve saray hanedanının konu edinildiği yerli dizi akımında yeni bir dizi heyecanı Star TV’de Ekim ayında başlıyor. Osmanlı tarihinde 40 yıla damgasını vuran Kösem Sultan ve dönemin hikayesi Yılmaz Şahin tarafından kaleme alındı. Yönetmenliğini 1. bölümde Zeynep Günay Tan, 2. bölümden itibaren de Yağız Alp Akaydın ve Mert Baykal devam ettirecek.

Muhteşem Yüzyıl Kadar Muhteşem – ”Kösem Sultan”                    

Kösem Sultan’ın hırsla, aşkla, kanla, güç ve taktik savaşlarıyla, büyük başarılar, ağır yenilgilerle dolu çalkantılı yaşantısı, Tims Productions yapım ekibinin titiz çalışmaları ile şekilleniyor. Çekimleri Sakız Adası’nda süren dizinin oyuncu kadrosu bomba isimlerden oluşuyor. Kösem Sultan rolünde Beren Saat, Safiye Sultan rolünde Hülya Avşar performans sergileyecek. Diğer oyuncularsa; Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Anastasia Thsilimpou, Berk Cankat, Tülin Özen, Gülcan Arslan ve Ferit Kaya.

İlerleyen zaman diliminde yeni ve sürpriz isimlerinde dahil olacağı Kösem Sultan dizisi merakla bekleniyor. Dev bir Osmanlı şehrinin inşa edildiği özel platform, çok özel kostümler, sürükleyici bir senaryo, başarılı oyunculukları ile  inanılmaz görsel bir şölen havasında geçmesi hedeflenen Kösem Sultan, Muhteşem Yüzyıl kadar muhteşem olacak mı? Buna seyirciler karar verecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir