iFixit Samsung Gear Live ve LG G Watch’u Parçalarına Ayırdı

Android dünyası içerisinde giyilebilir aksesuarlardan ilkini üreten markalardan birisi LG olurken bir diğeri ise Samsung olmuştur. LG G Watch ile Samsung Gear Live, yurt dışı dünyasında piyasaya sunulmasıyla beraber iFixit tarfınca iki saatin de parçalara ayrılması gibi bir uygulama, kısa zaman içerisinde yapıldı.

ifixit
ifixit

Puanlama olarak Samsung’un Gear Live ürünü 10 puanlama sistemi üzerinden 8 puanını aldı ve basit bir tamir işleminin yapılabilir olduğu belirtildi. Bununla beraber ürünün içerisin açtığınızda pile ulaşmanın basitliği, suya dayanıklı gövdesinin kolay bir şekilde ayrıştırılabilir olması gibi ayrıntıları ortaya çıkmıştır. Ancak iFixit’in yaptığı bu uygulama ile Gear Live, saat gibi bir cihaz olarak da nitelendirilebiliyor.

Samsung gear live
Samsung gear live

LG markasının ürünü olan LG G Watch ise 10 puanlama sistemine dayalı olarak 9 puanını almıştır. Kolay tamir edilebilir olmasından vidaların gövde üzerinde görünümünün kolay olması, pilin yerine ulaşılarak basitçe çıkartılabilir olmasından tutun da birkaç dikkatli olmanız gereken kablolar dışında rahat bir tasarımın bulunduğunu söyleyebiliriz.

LG Watch
LG Watch

Ekran Çıkartma da Gear Live Biraz Daha Zor!

Ekran çatlaması v.b. durumlarında Samsung Gear Live, birbirine kenetlenmiş şekilde üretimi yapıldığından dolayı ekranı çıkartmak biraz zor olabilir. Ancak diğer tarafta Android Wear cihazları arasında bulunan LG G Watch ise, ekran zarar görmeyecek şekilde çıkartarak değişim yapılması gerektiği zaman kolaylıkla yapılabilir.

Samsung Gear Live teknoloji
Samsung Gear Live teknoloji

Motorola markası da Moto 360 adında bir ürünü piyasaya sunacaktır. Bu ürün de piyasaya çıktığında iFixit ekibi diğerlerinde olduğu gibi bu ürünü de kısa zaman içerisinde sökme – takma işlemlerini yaparak incelemeye alacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir