Migrene İlişkin Efsaneler

Migren hakkında günümüzde ortada dolaşan öylesine dolu efsane denilebilir olan konular vardır ki, her biri gerçekten açıklanabilir şekilde efsaneler olup, maalesef ki inanan bireylerin olmasından dolayı bu efsaneler günden güne yayılır.

Migren, sadece bir baş ağrısı denilir. Ancak aslında migren, nabız gibi başınızın belli bir tarafında ciddi bir ağrıda bulunur. Baş ağrısından daha fazlasıdır diyebiliriz.

Migren
Migren

Migren için hiçbir şey yapamazsın deniliyor. Ancak doğru değildir. Kanıtlanan ilaçlarla ister nöbetlerinizi geçirebilir isterseniz de migren geçirtecek olan durumlardan uzak durmaktır.

Migrenin olma nedeni, kötü bir hastalığının varlığıdır. Öylesine yanlış bir efsanedir ki bu, böyle bir durumun olma olasılığı yüksektir. Beyniniz içerisinde ki kimyasalların kan damarını etkileyip migreni oluşturduğu gerçektir.

Migren
Migren

Migren ciddiye alınmamalıdır. Şeker hastalarından tutun da eklem iltihabı gibi tıbbi sorunlara kadar her tıbbi sorun gibi ciddi bir hastalıktır.

Migren regl döneminde de ortaya çıkar. Eğer ki böyle bir durum varsa, Regl döneminden bir hafta öncesine kadar migreni önlemek adına sizlerde hafif bir şekilde gününüzü geçirebilir ve migreni tetikleyecek bir şey yapmamaya özen gösterebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir