Modern Dekorasyon Stili Nasıl Uygulanır?

Son yılların en fazla tercih edilen dekorasyon stili olan modern dekorasyon pek çok mekanın olduğundan daha geniş gözükmesine ve konforlu bir yaşam alanının oluşmasına büyük bir katkı sağlıyor.

Modern dekorasyon stilini mekanlarınıza uygularken ilk olarak renk seçimlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Modern dekorasyon her zaman sadeliğin temsilcisi olduğu için mobilya ve aksesuarlarınızda sade renklerden tasarlanmış olan parçalar seçmeniz gereklidir.

oda dekoru
oda dekoru

Beyaz, gri ve metalik renklerdeki mobilyaları ve aksesuarları modern dekorasyon stiliniz içerisinde kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu tür parçaları kullanırken her zaman kalabalık bir görünümden uzak durmalı ve daima az eşya ve aksesuar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Salonlar Nasıl Dekore Edilmeli?

TV ünitesi olarak tasarlanan yeni nesil mobilyaları da modern dekorasyonlarınızda kullanabilirsiniz. TV ünitesinin yer aldığı mekanın orta kısmına koyabileceğiniz ufak boyutlardaki bir cam sehpa sayesinde harika bir salon elde edebilirsiniz.

salon dekoru
salon dekoru

Renk uyumlarınızı tamamlamaya çalışırken, uyumsuzluk fark ettiğiniz noktalarda tamamlayıcı renklerden tasarlanmış olan ufak aksesuarlar kullanabilirsiniz. Böylelikle renk geçişlerini tamamlayarak mekanlarınızı dengede tutabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir