Vücudunuzun Duruşu ile Ömür Boyu Sağlıklı Yaşamın  

İyi duruş vücudun a anda daha biçimli görünmesine yol açar. Aslında iyi duruş aynı zamanda mükemmel bir egzersiz sayılır. Vücudunda temeli kabul edilir. Duruşunuz oturuşunuz, hareket edişiniz vücut biçimini ve estetiğini etkiler. Bu etki yavaş yavaş olur fakat etkileyicidir. Bu durum aleyhinize olamaması için bilinçli ve sağlıklı ve düzenli olarak yapılmalıdır.

doğru oturma şekli
doğru oturma şekli

Birçok vücut kusurunun kökeninde kötü duruş ve bilinçsiz duruş hareketleri yatmaktadır. Bu sağlıksız hareket ve duruş biçimleri ağrılara ve bitkin bir vücudun oluşmasına neden olur. Bel kemiği gereken biçimde durduğu zaman omurlar hizaya girer ve rahat ederler. Bel kemiği düzgün durmuyor ise sırtta biçimsizlik olarak ortaya çıkar. Birbirlerinin üstüne binerek sürtünme ve gerilime yol açar.

duruş
duruş

Zamanla bu durum eklemlerin kalınlaşmasına ve kemiklerim yerlerinden kaymasına neden olur. İyi bir duruş, iyi bir bedene sahip olmak ve duruş hareketlerine alışmak bir ömür boyu genç görünen vücuda sahip olmak demektir. Bu canlılık vücuda çekicilik verir. Yaşam kaliteniz ve sağlıklı yaşama seviyeniz hep yukarılarda olur. Sağlıklı yaşamanın sırları küçük ve vakit kaybı olmayan egzersizler ile pek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir